Foukaná je úplným základem dobré domácí péče. Bez ní to prostě nejde a my pro vás máme praktický návod, jak se na ní doma pustit. Možná si říkáte, že je to složité a že to nezvládnete. My ale slibujeme, že trénink dělá mistra a že to zvládne opravdu každý. Tak jdeme na to!

 

TURBAN

Vlasy po umytí můžete zabalit do turbanu. Nikdy byste v něm ale neměla vlasy nechávat dlouho. Vyhněte se tomu, aby se pokožka zbytečně zapařila. Vlasy nechávejte zabalené v turbanu maximálně 3-5 minut. Vlasy přes ručník lehce promačkejte a zbavte je přebytečné vlhkosti. Nikdy byste je však neměla ručníkem drhnout. Vlasy jsou v mokrém stavu velmi křehké.

 

VLASY LEHCE PROČEŠTE.

Než se pustíte do foukání, vlasy důkladně rozčesejte. Budou hezky srovnané a nebudou se zbytečně zacuchávat nebo trhat. Vlasy rozčesávejte vždy od konečků ke kořínkům, postupně a jemně.

 

APLIKUJTE STYLING A TERMÁLNÍ OCHRANU

Aby foukaná vydržela krásná, ve vlasech zůstal objem nebo se vám vlasy podařilo zkrotit, doporučujeme používat stylingové přípravky. Je to hodně individuální – můžete vybrat něco na objem nebo třeba pro snadnější vyhlazení – vždy se poraďte se svým kadeřníkem.

Nikdy nezapomínejte na termální ochranu. Některé produkty již takové složky obsahují, můžete si také vybrat produkt, který se na ochranu před teplem specializuje. My nedáme dopustit na Flawless Primer od Authentic Beauty Concept.

 

JDEME NA TO! ZAČÍNÁME U POKOŽKY HLAVY A KOŘÍNKŮ VLASŮ

Na fén připněte hubici. Ta je pro dobrou domácí foukanou naprosto zásadní. Pomůže vám totiž usměrňovat vzduch v potřebném směru. Nikdy nefoukáme na nejvyšší teplotu! Nastavujeme vždy střední teplotu na fénu.

Nejprve profoukejte vlasovou pokožku a kořínky. Vlasy nadzvedávejte a foukejte k jejich kořínkům. Můžete si pomoct také plochým kartáčem. S fénem není potřeba nijak kymácet ze strany na stranu, naopak jej jen směřujte k vlhkým místům a držte ho vždy po směru růstu vlasů.

Takto vlasy prosušíme i v délkách zhruba do 70 – 80%.

 

ROZDĚLENÍ VLASŮ DO SEKCÍ

Vlasy si rozdělte na 2–3 patra, záleží na hustotě vašich vlasů. Foukat začněte odspodu, ostatní vlasy tedy přichytněte nahoru sponkou.

 

SÁHNĚTE PO KARTÁČI

Záleží na vás, zda chcete foukanou víc do objemu a použijete kulatý kartáč a nebo zda chcete vlasy spíše uhladit a vyrovnat a sáhnete po plochém kartáči. Pamatujte jen, že je potřeba vždy používat kartáče vhodné k foukání vlasů. Že takový nemáte? Nevadí, s výběrem vám rády poradíme.

Prameny v jednotlivých sekcích postupně pokládejte na kartáč a fénem foukejte po jejich směru. Nikdy hubici fénu nepřikládejte kolmo na kartáč (nebo proti růstu vlasů), ale foukejte vždy po směru růstu vlasů, abyste krásně uhladily šupinky vlasové kutikuly.

Nabíráme tak tlusté prameny, jako máme kartáč. Nikdy ne širší, aby se vám vlasy nezamotávaly. Takto pokračujeme od spodní části směrem k horní.

Až máme tímto způsobem vlasy vyfoukané můžeme vlasy zafixovat studeným vzduchem. Foukaná tak bude hladší a déle vydrží.

FINÁLNÍ STYLING

Nakonec vlasy rozhoďte a srovnejte tak, jak máte ráda. Aby foukaná vydržela co nejdéle a odolala plihnutí nebo třeba přebytečné vlhkosti ve vzduchu, doporučujeme výsledek zafixovat vhodným stylingovým produktem.

Skvěle poslouží třeba suchý šampon, texturizační sprej nebo lehký lak na vlasy.

A pokud je to na vás pořád složité, mrkněte na toto video, kde vám naše Magda ukazuje ještě rychlejší způsob domácí foukačky!