Taky milujete ten pocit, když odcházíte od kadeřníka s novým účesem, vlasy vám krásně voní, jsou hebké a vy se jich musíte pořád dotýkat? S našimi tipy tohoto pocitu dosáhnete i doma v koupelně.

 

ZAČÍNÁME ROZČESÁNÍM

Ještě než sáhnete po kohoutku, vlasy si důkladně pročešte. Díky kartáči dostanete z vlasů přebytečné nečistoty a zbytky stylingových produktů. Také se vám budou vlasy při mytí méně zacuchávat. Při česání vždy postupujte od konečků ke kořínkům, aby jste vlasy zbytečně nepotrhaly.

 

VODA

Vlasy důkladně opláchněte vodou. Voda by měla mít příjemnou tělesnou teplotu. Pokud bude voda příliš horká, může vám podráždit pokožku, ale nejen to. Čím více tepla na vlasy používáte, tím více si zkracujete životnost barvy nebo přelivu. Díky tomu může například vaše studená blond rychleji žloutnout.

Vlas musí být před aplikací šamponu dostatečně namočený. Podle hustoty a délky namáčíte minutu až dvě.

 

PŘIPRAVIT SE, POZOR, ŠAMPON, TEĎ!

Kvalitního šamponu vždy stačí malé množství. Zhruba o velikosti lískového oříšku.

Šampon nikdy nelijte rovnou na vlasy! Dostatečné množství šamponu rozetřete rovnoměrně do dlaní a masážními krouživými pohyby aplikujte k pokožce hlavy. Pokud se vám zdá, že šampon pění málo, přidejte kapku vody, nikdy NE šampon! Primárně aplikujte šampon k pokožce hlavy, tu se snažíme umýt nejvíce. Vzniklá pěna vám pak stéká do délek, kde ji můžete pohybem dolů lehce zapracovat.

Většinou doporučujeme mytí šamponem opakovat dvakrát. Při prvním mytí totiž z vlasů odstraňujete přebytečné stylingové produkty a nečistoty a při druhém mytí do vlasů dodáváme vyživující látky, obsažené v šamponu. Pokud ale používáte pouze malé množství stylingových produktů, stačí vlasy umýt jednou.

Šampon velmi důkladně vypláchněte!  Vlasy nadlehčujte a nadzdvihujte, aby byl šampon důkladně vypláchnutý, klidně se vraťte několikrát na stejné místo.

 

BEZ KONDICIONÉRU ANI RÁNU!

Ať už máte krátké nebo dlouhé vlasy, bez kondicionéru to opravdu nejde! Šampon totiž vlasy otevře, aby je mohl důkladně očistit a právě až kondicionér vlasy znova uzavírá. 

Z vlasů vymačkejte přebytečnou vodu. Ideálně k tomu použijte ručník. Stejně jako šampon aplikujte kondicionér nejdříve do dlaní, kde ho důkladně rozetřete. Největší část aplikujte od střední délky vlasů až ke konečkům. Jemně krém roztírejte směrem dolů. Zbytky kondicionéru pak aplikujte i do vyšších partií. Poté doporučujeme kondicionér rovnoměrně zapracovat šetrným včesáním. Nezapomínejte, že vlasy jsou nyní velmi křehké a náchylné k poničení. Vlasy pročesávejte šetrně a postupně od konečků směrem nahoru.

Nechejte působit dle návodu výrobce.

 

A JSME VE FINÁLE!

Teď přichází na řadu poslední a nejdůkladnější vypláchnutí produktů. Dejte si opravdu záležet a klidně vlasy proplachujte 2-3 minuty. Jakmile jste hotoví, z vlasů jemně vymačkejte přebytečnou vodu a zlehka je vysušte ručníkem. Nikdy vlasy nedrhněte! Vysušené vlasy citlivě pročešte a poté ihned vyfoukejte do sucha.

 

               Vlasy myjte tak často, jak je potřeba. Pokud se vám mastí, tak klidně každý den. Ty suché myjte dvakrát za týden, ne méně, jelikož může docházet k zánětům pokožky a jiným kožním onemocněním a také do vlasů nedostanete vyživující látky obsažené v šamponu.

                Pokud máte suché, nebo barvením zničené vlasy, používejte aspoň jednou týdně vyživující masku.

                Šampon a kondicionér vždy vybírejte se svým kadeřníkem. Pokud vám nedokáže poradit, můžete nás navštívit na bezplatnou nezávaznou konzultaci a s péčí na doma vám rády pomůžeme.

 

A jak pokračovat po mytí vlasů? To se dozvíte v dalším článku na našem blogu!